25 lipca 2023

Z Kościołem na misyjnych drogach

W dniach 23-30 lipca przeżywamy XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa i Akcję św. Krzysztof 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Tegoroczne hasło Tygodnia brzmi: „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Organizatorem akcji jest MIVA Polska.

Każdy misjonarz jest posłany przez Kościół i Kościół towarzyszy mu na misyjnych drogach poprzez pomoc. Nie zapominamy o misjonarzach. Służymy im konkretną pomocą w zakresie zakupu środków transportu – powiedział ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, podczas konferencji prasowej przed XXIV Tygodniem św. Krzysztofa (23-30 lipca) i Akcją św. Krzysztof 1 gr za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, która odbyła się 13 lipca br. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Kraśnicki wyjaśnił, że celem MIVA Polska jest konkretna pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. „Tegoroczne hasło Z Kościołem na misyjnych drogach pragnie uświadomić, że każdy misjonarz jest posłany przez Kościół i Kościół towarzyszy mu na misyjnych drogach poprzez pomoc. Nie zapominamy o misjonarzach, ale mamy im towarzyszyć. Służymy im konkretną pomocą w zakresie zakupu środków transportu” – przyznał.

„Kościół podąża drogami misji z misjonarzami poprzez materialną pomoc i to świadczy o uniwersalności Kościoła” – podkreślił ks. Kraśnicki. Dodał, że 1743 polskich misjonarzy pracuje w 100 krajach świata.

Ks. Kraśnicki wyjaśnił, że w 2022 roku MIVA Polska zrealizowała 88 projektów, w ramach których zakupiono 844 pojazdy. Wśród nich znalazł się m.in. ambulans i 477 wózków inwalidzkich.

Ks. Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców, przyznał, że w ramach Krajowego Duszpasterstwa Kierowców „modlimy się za kierowców i modlimy się z kierowcami”. Przypomniał, że 25 lipca, we wspomnienie św. Krzysztofa, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. „Św. Krzysztof zobowiązuje do tego, aby być prawdziwym chrześcijaninem na drodze” – podkreślił ks. Midura.

www.misyjne.pl

Fot. Archiwum Prowincjalnego Referatu Misyjnego MSF

 

Konto misyjne:

19 1020 4027 0000 1202 0424 2673

PKOBP Oddział 1 w Poznaniu

SWIFT: BPKOPLPW

 

 

 

www.misjemsf.pl
misjemsf@msf.opoka.org.pl

 

Prowincjalny Referat Misyjny MSF
ks. Wojciech Walczyna MSF

ul. Kołłątaja 80/82

05-402 Otwock-Świder

 

kom. +48 512 800 971