31 stycznia 2023

Kapituła Domowa na Papui Nowej Gwinei

24 stycznia 2023 r. odbyła się wyjątkowa Kapituła Domowa Misjonarzy Świętej Rodziny. Wyjątkowa, gdyż obecnie jest nas w Papui Nowej Gwinei 13 współbraci, w tym ks. bp Dariusz Kałuża MSF.

W tym roku, jako Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny, rozpoczynamy pracę w nowej dla nas diecezji Bougainville, gdzie bp Dariusz MSF jest ordynariuszem.

Tegoroczna Kapituła była, jak do tej pory, najliczniejszą Wspólnotą MSF w PNG. Po Dniu Skupienia, modlitwie, konferencji, adoracji i zawierzeniu Wspólnoty Świętej Rodzinie wspólnie koncelebrowaliśmy Mszę Konwentualną, której przewodniczył ks. wicerektor Dariusz Chabraszewski MSF, a Słowo Boże wygłosił ks. rektor Robert Ablewicz MSF.

Po modlitwie do Ducha Świętego rozpoczęliśmy obrady Kapituły. Omawialiśmy sprawy bieżące naszych domów i wspólnot w diecezjach Goroka i Mendi; wysłuchaliśmy relacji ks. Piotra Michalskiego MSF z czasu pracy i pomocy ks. Biskupowi w diecezji Bougainville.

Dobra, braterska atmosfera oraz pragnienie posługiwania na papuaskiej ziemi, jednoczą nas pomimo codziennych trudów oraz wyzwań, z którymi mierzymy się każdego dnia.

Bóg wzywa nas do wielkich dzieł i wraz ze wsparciem Świętej Rodziny odważnie podejmujemy nowe zadania na misyjnym szlaku. Słowa św. Pawła: Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii nieustannie pobudzają nas do dalszego głoszenia Ewangelii w Papui Nowej Gwinei, ale również na całym świecie jako Misjonarze Św. Rodziny.

 

Z całego serca dziękuję za wsparcie duchowe oraz materialne naszej Wspólnoty.

 

Z serca błogosławię

ks. Robert Ablewicz MSF, rektor wspólnoty MSF na Papui Nowej Gwinei

 

Konto misyjne:

19 1020 4027 0000 1202 0424 2673

PKOBP Oddział 1 w Poznaniu

SWIFT: BPKOPLPW

 

 

 

www.misjemsf.pl
misjemsf@msf.opoka.org.pl

 

Prowincjalny Referat Misyjny MSF
ks. Wojciech Walczyna MSF

ul. Kołłątaja 80/82

05-402 Otwock-Świder

 

kom. +48 512 800 971