Wszyscy dobrze wiemy, że modlitwa jest bardzo potrzebna naszym misjonarzom. Ale ważne są także ofiary finansowe. Dlatego też na stoisku misyjnym można było złożyć ofiarę z przeznaczeniem na misje. 

Bóg zapłać wszystkim i za wszystko, a szczególnie ks. Aleksemu Papliouka MSF i młodzieży ze Złotowa za oprawę muzyczną.

ks. Włodzimierz Burzawa MSF

Referent ds. Misji Zagranicznych MSF

Czuwanie misyjne na Jasnej Górze

28 lipca 2022

Czuwanie misyjne na Jasnej Górze

W dniach 16-17 lipca 2022 r. na Jasnej Górze odbyło się nocne czuwanie Przyjaciół Misji MSF. Czuwania takie już od wielu lat organizowane są zawsze w trzecią sobotę lipca. Tegorocznym opiekunem i tematem przewodnim była Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, patronka misji.

Rozpoczęliśmy odprawieniem Drogi Krzyżowej, a później po Apelu Jasnogórskim był ciąg dalszy modlitwy przed obrazem Czarnej Madonny. Modlitwy przeplatane były świadectwami misjonarzy. Mszy świętej o północy przewodniczył ks. bp Dariusz Kałuża MSF z wyspy Bougainville na Papui Nowej Gwinei. Razem z nami modlili się także misjonarze z PNG, przebywający na urlopach w Polsce: ks. Krzysztof Stachowiak MSF, ks. Dariusz Chabraszewski MSF i ks. Bogdan Cofalik MSF oraz ks. Paweł Olszewski MSF – Ojciec Duchowny w Kazimierzu Biskupim, neobprezbiter ks. Stanisław Walas MSF oraz ks. Aleksy Papliouka MSF.

Dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Misji MSF i Sympatykom za udział w tegorocznym czuwaniu. Było nas narawdę dużo. Niektórzy przyjechali indywidualnie, ale były także grupy zorganizowane m.in. z Otwocka-Świdra, Kazimierza Biskupiego, Rzeszowa, Rakszawy, Rudzicy.

 

Konto misyjne:

19 1020 4027 0000 1202 0424 2673

PKOBP Oddział 1 w Poznaniu

SWIFT: BPKOPLPW

 

 

 

www.misjemsf.pl
misjemsf@msf.opoka.org.pl

 

Prowincjalny Referat Misyjny MSF
ks. Wojciech Walczyna MSF

ul. Kołłątaja 80/82

05-402 Otwock-Świder

 

kom. +48 512 800 971